Zastavka 3G

Construsoftbimawards - Zastavka 3G
Category Student Projects
Year 2017
Country Czech Republic
Organization SPŠ Stavební Valašské Meziříčí
Author Michaela Herblichová
Place of construction -
Tags

Model autobusové zastávky vytvořila Michaela Herblichová, studentka 3. ročníku Střední průmyslové školy stavební ve Valašském Meziříčí. Její studijní zaměření je Pozemní stavitelství a architektura.
Nosnou konstrukci zastávky tvoří rámy z HEA profilů, které jsou navzájem příčně i podélně propojeny a přes čelní desky sešroubovány. Tvoří prostorově tuhou konstrukci. Na rámy a hřebenový svařovaný nosník střechy jsou pružně uložené skleněné střešní desky z tepelně upraveného vrstevnatého (bezpečnostního) skla. Podobný materiál je použit na svislé transparentní stěny. Zastávku studentka doplnila lavičkou svařenou z tenkostěnných ocelových hranatých profilů.
Model vznikl v rámci skupiny předmětů, které se týkají stavebních konstrukcí a jejich modelování ve 3D BIM programech. Studentka k modelování použila program Tekla Structures. Hotový model upravila ve vizualizačním programu Lumion.
S ohledem na charakter autobusové zastávky ji umístila do industriální oblasti Dolních Vítkovic v Ostravě (památka na seznamu Evropského kulturního dědictví). K vytvoření prostředí použila i program SketchUp.
Získané znalosti by chtěla studentka rozvíjet na vysoké škole a dále v praxi.

Leave your comment

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments